Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Влезте с помощта на социалната мрежа Login Facebook
Възстановяване на парола
ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Чл. 164, ал. 1 от КТ

Здравейте!
Служителка е в отпуск за бременност и раждане до 26.12.2013 г. включително. Детето навършва 1 година на 12.11.13 г., но отпускът й е до 26.12.13 г., тъй като не е ползвала болничен 45 дни преди раждането. В заповедта за ползване на отпуск по чл. 164 от КТ, в полето "считано от ... до ... " - от 27.12.2013 г. до 12.11.2014 г. ли следва да бъде отбелязано - навършването на втората година?

2 отговори


на 05 Дек. 2013
Здравейте!
Да, стига детето да е първо, второ или трето, работничката или служителката ще бъде в отпуск по чл.164, ал.1 КТ, от 27.12.2013 г. до 12.11.2014 г. ВКЛЮЧИТЕЛНО.

Чл.164, ал.1 КТ - След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 05 Дек. 2013
Много Ви благодаря!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!