Повече за Кодекса на труда и КСО ще намерите тук!

"Чл. 164, ал. 1 от КТ"

Здравейте!
Служителка е в отпуск за бременност и раждане до 26.12.2013 г. включително. Детето навършва 1 година на 12.11.13 г., но отпускът й е до 26.12.13 г., тъй като не е ползвала болничен 45 дни преди раждането. В заповедта за ползване на отпуск по чл. 164 от КТ, в полето "считано от ... до ... " - от 27.12.2013 г. до 12.11.2014 г. ли следва да бъде отбелязано - навършването на втората година?

Добавена в
  • Майчинство
  • Заповед на основание чл. 164
  • ал. 1 от КТ

Евгения Илиева
 потребител  Евгения Илиева отговорете на 03 Дек. 2013

 

2 отговори

Гласувайте отговор Оценявам този отговор [0] Не съм доволен от този отговор [0]
Miglena Trifonova
 експерт Miglena Trifonova отговори на въпрос на 05 Дек. 2013
Здравейте!
Да, стига детето да е първо, второ или трето, работничката или служителката ще бъде в отпуск по чл.164, ал.1 КТ, от 27.12.2013 г. до 12.11.2014 г. ВКЛЮЧИТЕЛНО.

Чл.164, ал.1 КТ - След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.


Гласувайте отговор Оценявам този отговор [0] Не съм доволен от този отговор [0]
Евгения Илиева
 потребител Евгения Илиева отговори на потребителя Miglena Trifonova на 05 Дек. 2013
Много Ви благодаря!


Имейл RSS Facebook Споделете опит
clubtrznormativi.bg
Раздели
  • Болнични
  • Договори
  • Кодекс за социално осигуряване
  • Кодекс на труда
  • Майчинство
  • Назначаване
  • Обезщетения
  • Осигуровки
  • Отпуск
  • Пенсии
  • Работно време
  • Съкращения/ Уволнения
  • Трудов стаж
  • Трудови правоотношения
  • Условия на труд
Нашите експерти
Eli Stefanova
Павел Йончев Nikoleta Dimitrova Д. Борисова Яна Величкова Krasimira Radeva Веска Ангелова

Notice: Undefined index: mesh in /home/clubagri/public_html/clubtrznormativi.bg/inc/class.mash_news.php on line 67