Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Обещетение

Имам право на обещетение до 5.05.2018,ако през това време започна работа и по-късно ме освободят по чл.71,имам ли право на обезщетение и на каква цена?

4 отговори


на 23 Окт. 2017
Здравейте г-жа Георгиева, Изплащането на паричното обезщетение за безработица се спира при условията на чл. 54д ал.1 т.1 от КСО, а именно – започване на трудова дейност, за която Вие ще подлежите на задължително осигуряване по този кодекс, от датата на настъпване на съответното обстоятелство. Вие ще имате задължение да подадете декларация по образец съгласно приложение № 5 в срок до 7 работни дни от датата на настъпване на съответното обстоятелство. На основание чл. 54д ал.5 от КСО, ако по време на получаване на паричното обезщетение Вие започнете да упражнявате трудова дейност, и тя бъде прекратена след по-малко от 9 месеца, изплащането на паричното обезщетение се възстановява за оставащия към датата на прекратяването период (получавате обезщетението си за първоначално определените брой месеци). Вие ще продължите да получавате остатъка от вече отпуснатото обезщетение. За възобновяване и възстановяване изплащането на паричните обезщетения за безработица лицата подават декларация по образец съгласно приложение № 5 в срок до 7 работни дни от прекратяването на трудовият договор, който е довел до спиране на изплащането.
Гласувайте отговор 1 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 24 Окт. 2017
Сърдечно благодаря,за бързия отговор!Бъдете здрави!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 24 Окт. 2017
Има ли чл. за освобождаване при който немога да продължа оставащото ми обезщетение ,ако напусна работа?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 24 Окт. 2017
Здравейте г-жа Георгиева, Паричното обезщетение се възстановява от датата на новата регистрация, като Вие трябва да я направите в Агенцията по заетостта в срок 7 работни дни от прекратяване на трудовата дейност. Тук не се взема в предвид основанието на което е прекратено трудовото правоотношение.
Гласувайте отговор 1 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679
Eroare conectare :