Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Влезте с помощта на социалната мрежа Login Facebook
Възстановяване на парола
ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Право на платен годишен отпуск

Полага ли се платен годишен отпуск за времето когато работникът е бил в неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 год. по чл. 167а от КТ, включително и когато е ползвал такъв вместо другия родител?
Добавена в   Отпуск Осигуровки

1 отговор


на 17 Септ. 2012
Да. Работникът има право на платен годишен отпуск, пропорционално на времето, което се признава за трудов стаж.
Времето на отпуск по чл.167а КТ се признава за трудов стаж, включително и до 5-те месеца, прехвърлени от другия родител.

Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!