Повече за Кодекса на труда и КСО ще намерите тук!

"Право на платен годишен отпуск"

Полага ли се платен годишен отпуск за времето когато работникът е бил в неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 год. по чл. 167а от КТ, включително и когато е ползвал такъв вместо другия родител?

Добавена в
  • Отпуск
  • Осигуровки

Нели Колева
 потребител  Нели Колева отговорете на 17 Септ. 2012

 

1 отговор

Гласувайте отговор Оценявам този отговор [0] Не съм доволен от този отговор [0]
Miglena Trifonova
 експерт Miglena Trifonova отговори на въпрос на 17 Септ. 2012
Да. Работникът има право на платен годишен отпуск, пропорционално на времето, което се признава за трудов стаж.
Времето на отпуск по чл.167а КТ се признава за трудов стаж, включително и до 5-те месеца, прехвърлени от другия родител.



Имейл RSS Facebook Споделете опит
clubtrznormativi.bg

Изтеглете БЕЗПЛАТНО Специално Приложение

8 анализа по трудово законодателство


Абонирайте се сега за Списание Трудово законодателство!
И бъдете винаги „в час“ с последните новости за ТРЗ и човешки ресурси!



"8 анализа по трудово законодателство"

Раздели
  • Болнични
  • Договори
  • Кодекс за социално осигуряване
  • Кодекс на труда
  • Майчинство
  • Назначаване
  • Обезщетения
  • Осигуровки
  • Отпуск
  • Пенсии
  • Работно време
  • Съкращения/ Уволнения
  • Трудов стаж
  • Трудови правоотношения
  • Условия на труд
Нашите експерти
Жанин Тодорова
Boris Petrov Jeni Ivanova Елисавета Петрова Славянка Христова Христо Досев Ani Asenova

Notice: Undefined index: mash in /home/clubagri/public_html/clubtrznormativi.bg/index.php on line 473

Notice: Undefined variable: mash in /home/clubagri/public_html/clubtrznormativi.bg/index.php on line 474

Fatal error: Call to a member function Footer() on a non-object in /home/clubagri/public_html/clubtrznormativi.bg/index.php on line 474