Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Начисляване на обезщетение за лице, освободено по чл. 328, ал. 1, т. 3 от КТ

Въпрос: На лице, освободено по чл. 328, ал. 1, т. 3 от КТ, е изплатено обезщетение по чл. 220, ал. 1. Трябва ли да му се начисляват и други обезщетения?
Отговор:
 
Начислява се и обезщетение по чл. 224, ал.1 от КТ за останалия неизползван отпуск, ако има такъв.
 
начислява се и обезщетение по чл. 222, ал.1 от КТ в случай, че лицето е останало без работа в рамките на 1 месец след прекратяване на трудовото правоотношение и, в случай че то заяви, че желае да му бъде изплатено това обезщетение. Прекратеният служител следва да представи на работодателя заявление за изплащане на обезщетение по чл. 222, ал. 1 КТ в свободен текст и трудовата си книжка. Обезщетението е в размер на брутното му трудово възнаграждение за времето, през което е останал без работа, но за не повече от 1 месец. Ако в този срок работникът или служителят е постъпил на работа с по-ниско трудово възнаграждение, той има право на разликата за същия срок.
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!