Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Обезщетение по чл. 220, ал. 1 от КТ при неспазване на срок на предизвестие

Въпрос:
Дължи ли се обезщетение по чл. 220, ал. 1 от Кодекса на труда и от страната, която има право да прекрати трудовото правоотношение с едностранно предизвестие на другата страна при неспазване срока на предизвестие?
Отговор:
 
При наличие на правила в устава за прекратяване на трудовия договор от член-кооператора, респ. член на сдружението с нестопанска цел с писмено предизвестие по фактическия състав по чл. 326, ал. 1 от Кодекса на труда, а от кооперация, респ. сдружението с нестопанска цел по фактическите състави по чл. 328, ал. 1 КТ и (или) предвиждане на обезщетение в полза на страната, към която е отправено предизвестието по чл. 220, ал. 1 КТ дължимостта, предпоставките, границите и сроковете за реализиране на отговорността на страната отправила предизвестието може да бъде уредено съобразно клаузите на устава, тъй като в Закона за кооперациите и Закона за юридическите лица с нестопанска цел липсва регламентация на това субективно право.

Правната уредба на обезщетението по чл. 220, ал. 1 КТ в устава на производствената кооперация трябва да бъде в съответствие с действащото трудово законодателство...
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!