Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Обезщетение по чл. 222 след освобождаване по чл. 326, ал. 2 от КТ

Въпрос:
Лице подава преизвестие за прекратяване на трудовото правоотношение. След изтичане на предизвестието лицето е освободено по чл. 326, ал. 1.
Дължи ли се обезщетение по чл. 222 от страна на работодателя?
Отговор:
 
Съгласно чл. 222, ал. 1 от КТ работника или служителя има право на обезщетение на това основание от работодателя, ако трудовият договор е прекратен поради закриване на предприятието /чл. 328, ал. 1, т. 1 КТ / или част от него и съкращаване в щата /чл. 328, ал. 1, т. 2 КТ /, намаляване обема на работата /чл. 328, ал. 1, т. 3 КТ /, спиране на работата за повече от 15 работни дни /чл. 328, ал. 1, т. 4 КТ /, при отказ на работника или служителя да последва предприятието или неговото поделение, в което той работи, когато то се премества в друго населено място или местност /чл. 328, ал. 1, т. 7 КТ / или когато заеманата от работника или служителя длъжност трябва да бъде освободена за възстановяване на незаконно уволнен работник или служител, заемал преди това същата длъжност /чл. 328, ал. 1, т. 8 КТ /.
 
В случай на прекратяване на трудовия договор с предизвестие от страна на работника или служителя на основание чл. 326, ал. 1 КТ не се дължи обезщетение по чл. 222, ал. 1 КТ .
 
Ако лицето обаче е придобило право на пенсия за осигурителен стаж и възраст или...
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679