Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Назначаване на управител в ЕООД на трудов договор

Въпрос:
Управител и собственик на капитала на ЕООД иска да назначи на трудов договор нов управител. Възможно ли е това? Ако да - единствено решение на управителя ли е нужно?
Трябва ли тази промяна да се вписва в търговския регистър при положение, че е сключен трудов договор, а не ДУК?  Ако да - какви документи са необходими, конкретно копие от трудовия договор и от кого се подават? 
Трябва ли промяната да се отрази и в договорните отношения на фирмата - електронен подпис, пълномощия и т.н.?
 
Отговор:
 
Съгласно чл. 141, ал. 7 от Търговския закон отношенията между дружеството и управителя се уреждат с договор за възлагане на управлението. Договорът се сключва в писмена форма от името на дружеството чрез лице, оправомощено от общото събрание на съдружниците или от едноличния собственик.
 
Институциите приемат, че...
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!