Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Служебна бележка във връзка с право на парични помощи за профилактика и рехабилитация

Въпрос:
Работничка иска да и бъде издадена служебна бележка за санаториум. Какъв трябва да е образецът?
Работничката обаче е на настоящата си месторабота от април т.г. - над 3 месеца. Има и ползвани неплатени отпуски.
Само за периода, който работи за настоящия работодател ли следва да и бъде издадена бележка от него? Трябва ли да се включва и неплатената отпуска?
Отговор:
 
Съгласно чл.7, ал.1 от Наредба № 1 от 13.02.2007 г. за ползване и изплащане на паричните помощи за профилактика и рехабилитация, правоимащите лица следва в срок до 10 работни дни преди датата на постъпване при изпълнителите на дейността по профилактика и рехабилитация представят в териториалното поделение на Националния осигурителен институт по постоянен или настоящ адрес следните документи:
 
1. медицинското направление по чл. 5 ;
2. документ за самоличност;
3. лична амбулаторна карта и/или медицинска документация, удостоверяваща настоящото и миналото здравно състояние на лицето - епикризи, изследвания,снимки, електрокардиограми и други документи, според конкретния случай;
4. документ по образец (приложение № 1), удостоверяващ осигурителните права на лицето.
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!