Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Влезте с помощта на социалната мрежа Login Facebook
Възстановяване на парола
ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

чл.114 от КТ

Работник назначен по чл.114 от КТ и във връзка с чл.68 ал.1 т. 3 от КТ. от 07.10.2013 г. до 11.10.2013 .-по 6 часа на ден общо 30 часа за месеца.
Това зачита ли се за трудов стаж? Как трябва да го отразя в трудовата книжка ?
Добавена в   Трудов стаж

1 отговор


на 09 Ян. 2014
Здравейте!
Да, това време се зачита за трудов стаж, съгласно настоящата редакция на чл.114 КТ.

За един ден трудов стаж се признава времето, през което лицето е работило не по-малко от 1/2 от законоустановеното време за длъжността.
Не знам колко е законоустановеното работно време за длъжността, но независимо дали е 6, 7 или 8 ч, 6 е по-голямо от 3, 3 и 1/2 и 4ч.
Това означава, че лицето има 5 дни трудов стаж, които следва да отразите в неговата трудовата книжка.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!