Повече за Кодекса на труда и КСО ще намерите тук!

"чл.114 от КТ"

Работник назначен по чл.114 от КТ и във връзка с чл.68 ал.1 т. 3 от КТ. от 07.10.2013 г. до 11.10.2013 .-по 6 часа на ден общо 30 часа за месеца.
Това зачита ли се за трудов стаж? Как трябва да го отразя в трудовата книжка ?

Добавена в
  • Трудов стаж

Valq Guseva
 потребител  Valq Guseva отговорете на 08 Ян. 2014

 

1 отговор

Гласувайте отговор Оценявам този отговор [0] Не съм доволен от този отговор [0]
Miglena Trifonova
 експерт Miglena Trifonova отговори на въпрос на 09 Ян. 2014
Здравейте!
Да, това време се зачита за трудов стаж, съгласно настоящата редакция на чл.114 КТ.

За един ден трудов стаж се признава времето, през което лицето е работило не по-малко от 1/2 от законоустановеното време за длъжността.
Не знам колко е законоустановеното работно време за длъжността, но независимо дали е 6, 7 или 8 ч, 6 е по-голямо от 3, 3 и 1/2 и 4ч.
Това означава, че лицето има 5 дни трудов стаж, които следва да отразите в неговата трудовата книжка.


Имейл RSS Facebook Споделете опит
clubtrznormativi.bg
Раздели
  • Болнични
  • Договори
  • Кодекс за социално осигуряване
  • Кодекс на труда
  • Майчинство
  • Назначаване
  • Обезщетения
  • Осигуровки
  • Отпуск
  • Пенсии
  • Работно време
  • Съкращения/ Уволнения
  • Трудов стаж
  • Трудови правоотношения
  • Условия на труд
Нашите експерти
Христо Досев
Jeni Ivanova Nikoleta Dimitrova Яна Величкова Елисавета Петрова Жанин Тодорова Веска Ангелова

Notice: Undefined index: mesh in /home/clubagri/public_html/clubtrznormativi.bg/inc/class.mash_news.php on line 67