От 7 май 2026 г. работодателите вече могат да подават документи в бюрата по труда в цялата страна за участие в мерки и програми за насърчаване на заетостта и обученията. Процедурата се реализира съгласно разпоредбите на Закона за събирането на приходите и извършването на разходите през 2026 г.
Възможностите са свързани с включване в насърчителни мерки по Закона за насърчаване на заетостта, като финансирането ще се осигурява по параметрите на Националния план за действие по заетостта за 2025 г., преизчислени съобразно правилата за въвеждане на еврото в България.
Допълнителна информация работодателите могат да получат в местните бюра по труда или чрез секцията „Обяви за финансиране по региони“ на сайта на Агенцията по заетостта.
Източник: az.government.bg
Свързани статии
Проследени новини
Абонамент за newsletter
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg
за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!
























Коментари
0 Коментари