Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Чл. 68, ал.1, т.1

Здравейте! Училище сме и имаме необходимост да назначаваме някои педагогически и непедагогически специалисти за "учебната година". Четох определенията, които КТ по отношение ограниченията на ал.3 и 4 на чл.68. Какво е компетентното Ви мнение, може ли срочен ТД да се сключва "за учебната година - от 01.10.2013 до 30.06.2014г." (датите са примерни, конкр.за тази уч.година), без да имаме "проблем" с ал. 3 и 4 на чл.68?
Добавена в   Назначаване

1 отговор


на 12 Март. 2014
Здравейте!
Трудовият договор следва да е на основание чл.68, ал.1, т.1 КТ, във вр. с чл.68, ал.3 КТ.
Срочността се обосновава с кратко характер на работата, което пък произтича от различния брой сформирани палалелки за всяка учебна година.
Знам, че с намаляващия брой деца, често броя на паралелките варира всяка година и това е всъщност обективното основание да има наети различен брой педагогически персонал.
Важното е да спазите писмената форма и да запишете в самите трудови договори правилно основанието за срочността- краткотрайния характер на работата.

Не Ви съветвам да влизате в изключенията по ал.4, защото нещата там са далеч по-сложни и не можете вече да прилагате т .нар ."верижни" срочни договори.
При положение, че имате налице законовото основание и сте го отразили още при сключването на трудовия договор, няма място за притеснения.

По отношение на непедагогически персонал, не разбрах от какво произтича временния характер на работата. Нали все имате нужда от поддръжка, почистване и т.н.
Бихте ли споделили?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679