Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Работник назначен на договор по чл.114 във вр.с чл.67 ал.1 т.1

Работникът започва работа на 25.04.2014г.Договорът е сключен за 5 работни дни или 40 ч.по смисъла на КТ с основно възнаграждение 85,00 лв. и осигурителен доход за длъжността -85,00 лв./за 2 часа/.Лицето не работи събота и неделя и всъщност за м.04 ще има 4 работни дни.Как е редно да сметна заплата и осигуровките? Правилно ли е така:
85,00:5=17x4д=68.00лв. заплата и осигурителен доход ?Моля посъветвайте ме ?
Добавена в   Осигуровки

3 отговори


на 25 Апр. 2014
Здравейте!
Информацията, която давате е недостатъчна.
Щом страните по трудовия договор за сключили договор на основание чл.114 КТ, то те следва да уговорят в трудовия договор конкретните дни, в които ще се работи,
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 25 Апр. 2014
Освен това основното трудово възнаграждение и работното време.
Кои са конкретните пет дни от месеца, които сте уговорили да се работи.
Няма пречка да е уговорено непълно работно време два часа.
По-добре е било да уговорите дневно възнаграждение от 17 лв., щом това се е желаело.
По отношение на осигурителния доход, нищо не мога да кажа.
Не стана ясно колко е МОД за длъжността?
При 160 ч. за м. с 20 работни дни и 8,50 лв. както твърдите се получава 1360 лв. Това ли е минималния осигурителен доход за длъжността?
Трябва да споделите КИД и под на длъжността по НКПД, за да се види в Приложение №1 към ЗБДОО за 2014 г.

При непълно работно време задължително се договаря и разпределение на раб. време в рамките на деня. Това направено ли е?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 29 Апр. 2014
Ще работи последните 5 работни дни от месеца.Продавач-консултант НКПД 52232001 :КИД 1629 -МОД за професията е 340,00 лв.Ще пиша всеки месец примерно м.05 2014 г.:Постъпил на 27.05.2014г.-напуснал 01.06.2014г.Но в м.04-започва от 25,04,2014г.Пусната е с договор по чл.114 и основно възнаграждение 85,00 лв?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679