Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Vdovishka pensia

zdraveite iskam da vi popitam otnostno koga moje maikami da vzeme vdovishka pensia rodena e na 24 avgust 1958 bashta ni pochina 2005 dekemvri , togava maikami beshe na 47 kazaha i da napravi 50 god , i togava shte polu4i vdovishka pensia sled kato gi navarshi godinite 50 2008 ni kazaha che zakonat se e smenil.i trqbva da e na 55 za da vzeme vdoivshka pensia a tazi godina na 24 navarshva 55 kakvo da trqbva da se napravim ?
Добавена в   Осигуровки Vdovishka pensia

2 отговори


на 15 Апр. 2013
Привет!

Съгласно чл.82, ал.2 КСО, от 01.01.2013г., преживелият съпруг има право на наследствена пенсия 5 години по-рано от възрастта му по чл. 68, ал. 1 или преди тази възраст, ако е неработоспособен.

Ако майка Ви е нареботоспособна, то тя и сега има право на наследствена пенсия.

Ако майка Ви е работоспособна, то тя ще придобие право на наследствена пенсия (ако нормите на КСО) не се изменят догодина на 24.08.2014г., когато навърши 56г.

До края на 2013г. тя няма да навърши 55г и 08м. каквато е изискуемата възраст (5г. по-рано от възсрастта й по чл.68, ал.1 КСО, която за 2013г. е 60г. и 08м. за жените).

Живот и здраве, догодина ще придобие право на наследствена пенсия.

Това разбира се, ако отговаря на останалите условия- да не се намира в брак , да е била в брак с баща Ви към момента на смъртта му.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 16 Апр. 2013
Blagodaria mnogo za iziasneniqt vi otgovor , maikami e nerabotosbosobna namira se pri men v 4ujbina ima problemi s krakata nemoje da raboti tova shte bade li predimstvo da polu4i pensiata po rano ?
Гласувайте отговор 1 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679