Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Договор по чл.68 ал.1 т.2

Здравейте !
Имам сключен Трудов договор по чл. 68 ал. 1 т. 2 от КТ за извършване на определена работа. Може ли този договор да бъде прекратен по чл. 328 ал. 1 т. 3 от КТ – поради намаляване обема на работа ? Работата не е завършена напълно само намаля .

Благодаря Ви предварително !

5 отговори


на 15 Февр. 2013
Именно когато работата не е завършена, а само е намаляла се използва това прекратително основание.
Ако работата беше приключила, работодателят няма защо да минава през по-дългата, рискована и трудна процедура на прекратяване на договора на основание чл.
328, ал.1, т.3 КТ.
Той щеше просто да връчи заповед на основание чл.325, ал.1, т.4 КТ и да прекрати трудовия договор, без да има предизвестие
Гласувайте отговор 1 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 15 Февр. 2013
Докато при другата процедура по чл.328, ал.1, т.3 КТ може да се налага подбор, трябва проверка за закрила, преодоляване на закрилата за определените да бъдат освободени и чак тогава връчване на предизвестия.
Гласувайте отговор 1 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 15 Февр. 2013
Благодаря Ви за бързия отговор !
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 15 Февр. 2013
Това уволнение е законно нали? Имам колеги,които твърдят, че не може да се допусне подобно уволнение, затова се притеснена доста .
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 15 Февр. 2013
Разбира се, че е законно. Важното е само да спазите процедурата.
Очевидно някои колеги погрешно смятат, че лицата назначени на основание чл.68, ал.1, т.2 КТ, могат да бъдат освободени САМО И ЕДИНСТВЕНО, на основание чл.325, ал.1, т.4 КТ.
Няма подобна зависимост. Този трудов договор може да бъде прекратяван на много други основания, както вече споменах в предната тема.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679