Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Освобождаване по чл.327 т.2

Здравейте,съпругът ми работи като охрана към ЕООД и не е получавал заплата от м.Август 2013 г.Административният персонал е съкратен,само охраната е на рабта,среща със собственика е почти невъзможна тъй като не се явява във фирмата.Доколкото знаем и декл.1 и 6 не е подавана от началото на годината.Няма дори на кого да се подаде заявление за освобождаване от работа и няма кой да напише заповедта.Моля за съвет,как и по какъв начин да се постъпи за получаване на трудовото възнаграждение и освобождаване от работа по чл.327 т.2.

1 отговор


на 11 Юни. 2014
Здравейте!
Вариантите са два:
1. Да връчите с писмо с обратна разписка или чрез нотариус , по обичайната си месторабота заявление за прекратяване на трудовия договор.
2. Да изпратите до ИТ заявлението (на основание чл.327, ал.1, т.10 КТ) по седалището или адреса на управление на работодателя и и да искате да се прекрати трудовя договор. ИТ ще извърши проверка на място. Ако след проверката, извършена съвместно от контролните органи на инспекцията по труда, Националния осигурителен институт и Националната агенция за приходите, се установи, че действително работодателят е преустановил дейността си, трудовият договор се смята прекратен от датата на завеждане на заявлението в инспекцията по труда по седалището или адреса на управление на работодателя.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679