Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Прекратяване на трудов договор по чл.327 ал.1 т.2

Съпругът ми е назначен по чл.67 ал.1 т.1 във връзка с чл.70 ал.1 от КТ от 20.03.2014г.със срок за изпитване 6 месеца в полза на работодателя. Работата не му допада, може ли да подаде заявление за прекратяване на трудовия договор по чл.327 ал.1 т.2 от КТ поради неизплащане,забавяне на трудовото му възнаграждение. В трудовия договор има точка, че полагащото се труд.възнаграждение се изплаща до 30 число на месеца,следващ месеца на полагане на труд /към настоящия момент не е получил РЗ за месец април/. И дължи ли фирмата обезщетение по чл.221 ал.1. Благодаря предварително!

2 отговори


на 12 Юни. 2014
Здравейте!
При така описаната фактическа обстановка, действително съпругът Ви има право да напусне на основание чл.327, ал.1, т.2 КТ, заради настъпил падеж, а не изпълнено задължение от работодателя да заплати трудовото му възнаграждение за м.04.2014 г.
При това прекратително основание работодателят дължи обезщетение по чл.221, ал.1 КТ.
Най-добре връчете чрез нотариус или платете писмо с обратна разписка, защото ако връчи лично съпруга Ви, няма гаранция, че няма да му връчат заповед за прекратяване на трудовия договор на основание чл.71, ал.1 КТ, за да избегнат дължимостта на обезщетението.
Успех във връчването и в намирането на нов , по-коректен работодател!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 13 Юни. 2014
Благодаря Ви!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679