Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Влезте с помощта на социалната мрежа Login Facebook
Възстановяване на парола
ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Уведомления към НАП

Здравейте! Необходимо ли е подаване на уведомление по чл. 62 към НАП при удължаване срока на втори трудов договор по чл.110 с допълнително споразумение? Работата е по европейски проект!
Добавена в   Договори

4 отговори


на 15 Май. 2013
Здравейте!

Съгласно чл.62, ал3 КТ, в тридневен срок от сключването или изменението на трудовия договор и в седемдневен срок от неговото прекратяване работодателят или упълномощено от него лице е длъжен да изпрати уведомление за това до съответната ТД на НАП.

Продължаване срокът на срочен трудов договор по същество представлява изменение на трудовия договор.
Следва да се сключи допълнително споразумение и да се подаде уведомление за това с новия срок на договора.

Надявам се допълнителното споразумение е съобразено с нормите на чл.68 КТ
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 15 Май. 2013
Съгласно чл. 3., т.1, б "б" от НАРЕДБА № 5 ОТ 29 ДЕКЕМВРИ 2002 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО И РЕДА ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА УВЕДОМЛЕНИЕТО ПО ЧЛ. 62, АЛ. 5 ОТ КОДЕКСА НА ТРУДА , уведомлението съгласно приложение № 1 се изпраща. в тридневен срок от:

б) изменение на трудовия договор, с което се променя длъжността и/или срокът на договора;
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 16 Май. 2013
Задължително ли е договор сключен на основание чл. 110 или чл. 111 от КТ да бъде обвързан с чл. 68 КТ при положение, че договорът е сключен за определен срок или за извършване на определена работа?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 16 Май. 2013
Да, задължително е, защото иначе няма как да се знае, че освен договор за допълнителен труд, договорът е срочен - за определен конкретен срок или пък за извършване на конкретна работа.


Моля, в бъдеще задавайте допълнителните въпроси отделно!

Благодаря!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!