Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

прекратяване на срочен трудов договор по чл.68,ал.1, т.2

Здравейте!

На какво основание от Кодекса на труда да прекратя срочен трудов договор по чл.68, ал.1, т.2 /до завършване на определена работа/?
Добавена в   Кодекс на труда

2 отговори


на 30 Юли. 2012
Не посочвате има ли основание да се прекратява трудовия договор.
Работата е завършена ли?
Ако е така, то съставете протокол за приемане предаване и прекратете трудовия договор на основание чл.325, ал.1, т.4 КТ- без предизвестие със завършване на определената работа.


Когато сключвате такъв договор, много внимавайте с определянето на работата.
Определете точно и ясно критериите за определяне, че работата е завършена и начина на приемане-предаване.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 13 Февр. 2013
Ако работата не е завършена, а искаме да съкратим работник как постъпваме ?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679