Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Прекратяване по чл 328 ал.1 т.12

Здравейте, искам да попитам когато уволняваме работник по чл.328 ал.1 т.12 имаме ли право след това да назначаваме работник на същата длъжност или трябва да мине определен период от време /6 месеца/?
Добавена в   Кодекс на труда

5 отговори


на 02 Ян. 2014
Честита Нова година!
При това прекратително основание (чл.328, ал.1, т.12 КТ) страните по трудовото правоотношение са изправени пред обективна невъзможност това правоотношение да продължи. Не сочите в какво се е изразявала обективната невъзможност.
Въпреки това, следва да знаете, че няма никакъв такъв срок, след който да се назначава нов работник на същата длъжност. Важното е да същесвувала обективната невъзможност към момента на прекратяване на трудовото правоотношение. Това прекратяване, няма никакво отношение към възникването на ново трудово правоотношение с друг работник или служител за същата длъжност.
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 04 Ян. 2014
Честита Нова Година и на вас много здраве Ви желая и много професионални и лични успехи и много Ви благодаря за изчерпателния отговор!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 07 Ян. 2014
А при какви казуси е приложима тази точка, на практика ?
Ако имате възможност за няколко примера, с кратка нормативна обосновка.
Благодаря Ви!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 07 Ян. 2014
В моя случай е поради липса на квалификация - категория Е, работника губи категорията и няма право да шофира без нея на определената работа!
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
на 10 Ян. 2014
Във Вашия случай не е ли правилно да се прекрати правоотношението на основание на 328 (1) 6 - когато работникът или служителят не притежава необходимото образование или професионална квалификация за изпълняваната работа ?
Или 328 (1) 5 - при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата ?
Гласувайте отговор 0 Оценявам този отговор 0 Не съм доволен от този отговор
Отговори
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679