Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Разходи за осигуровки при управител с трудов договор при друг работодател

Лице иска да отвори фирма ЕООД, но работи на трудов договор на 8 ч. при друг работодател и иска да продължи да работи там, а през деня да работи в магазина, който ще отвори. Трябва ли да се осигурява и като управител? 
Разходи за осигуровки при управител с трудов договор при друг работодател
 
Лице иска да отвори фирма ЕООД, но работи на трудов договор на 8 ч. при друг работодател и иска да продължи да работи там, а през деня да работи в магазина, който ще отвори. Трябва ли да се осигурява и като управител? 
 
Ако да - като СОЛ ли? 
 
Ако си наеме работник на 4 ч., лицето пак ли ще трябва да се осигурява? 
 
Ако фирмата е ООД и той е избран за управител, как се осигурява тогава? 
 
Съпругата на лицето в момента е в майчинство и може да участва само в ООД, за да помогне. 
 
Има ли друг вариант? Търси се този с минимални разходи за осигуровки.
 
На така поставените въпроси експерт доц. Светлозар Стефанов дава следните отговори:
 
"Накратко ще разгледаме случая на осигуряване на управител, който е и едноличен собственик на дружество (ЕООД). Вариантите са 2:
 
1. По Договор за управление 
Съгласно чл. 141, ал. 7 от Търговския закон (ТЗ), отношенията между дружеството и управителя се уреждат с Договор за възлагане на управлението, или т.нар. Договор за управление и контрол (ДУК). Така и в разглеждания случай, при който едноличният собственик на ЕООД е и управител, такъв договор е задължително да се сключи в писмена форма. В него се уреждат..."
 
Пълното решение на казуса ще откриете в CD Практически помощник на самоосигуряващото се лице.
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679