Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Закрила от уволнение на лице по майчинство при желание от страна на работодателя да преназначи лицето

Лице е по майчинство, но работодателят му иска да го преназначи на по-ниска длъжност с по-малко заплащане, поради закриване на позицията, която лицето е заемало във фирмата. 
Ако лицето не подпише, че е съгласно да бъде преназначено, работодателят трябва ли да го съкрати поради закриване на щата? Тогава лицето попада ли под закрилата на чл. 333 от КТ или не, защото работодателят е искал да го преназначи, но лицето не е било съгласно? 
 
Има ли някакъв вариант да бъде прекратен договорът на лицето, освен ако не се ликвидира предприятието?
 
Решението на поставения казус посочи експерт Аксиния Цветанова:
 
"От това, което е посочено в казуса, става ясно, че към момента на решението на работодателя да преназначи лицето, то е в отпуск по майчинство.
За да може да се осъществи такова преназначение, лицето или трябва да се върне на работа поне за един ден, като в този случай встъпването му на новата длъжност ще започне да тече веднага.
Лицето има възможност да подпише споразумението и без да се връща на работа и тогава встъпването му на новата длъжност ще започне от деня, в..."
 
Пълния отговор четете в Наръчник за всеки ТРЗ служител 2016.
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679