Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Трудов стаж за управител по ДУК с ТД на 4 часа

Въпрос: Управител по ДУК се осигурява на максимален осигурителен доход и работи допълнително по трудов договор на 4 часа. Признава ли се това за допълнителен трудов стаж? След като стажът по ДУК не е по КТ, признава ли се той за трудов? Ако се признава, може ли да се съберат 2-та стажа и да се смятат за ден и половина?
Отговор: Договорът за управление е приравнен на трудовия договор за целите на осигурителното и данъчното законодателство, но не е приравнен за целите на Кодекса на труда. В тази връзка стажът по договорите за управление и контрол не се зачита за трудов стаж. Не се признава за допълнителен трудов стаж и няма как да се съберат стажа от трудовия договор и от договора за управление и трудовия стаж, за да стане ден и половина.
 
Стажът по трудовият договор се зачита на основание чл. 351, ал. 1 и чл. 355, ал. 2 от КТ.
 
А осигурителният стаж им се зачита на основание чл. 9, ал. 1, т. 1 от КСО.
 
При договорите за възлагане на управление осигурителния стаж се зачи на основание чл. , ал. 1, т. 3 от КСО.
 
източник: www.portaltrznormativi.bg

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679