Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Лични данниОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси

Прекратяване на трудов договор и 60-дневно предизвестие

Как бихте решили следния казус?
 
Работодателят на лице твърди, че лицето му дължи 60 дневно предизвестие за напускане по време на изпитателния срок. Както се вижда от въпросната точка от трудовия договор (цитирана по-долу), това не е така. На лицето е необходимо да напусне работа спешно без предизвестие, за да постъпи на по-добра работа.
Въпросната точка от трудовия договор:
"Настоящия трудов договор започва с 6 (шест) месечен първоначален изпитателен срок, сключен в полза на Работодателя, през време на който Работодателят има право да прекрати договора писмено без предизвестие в рамките на този изпитателен срок. След изтичане на изпитателния период, трудовият договор ще се счита сключен за неопределено време. В този случай всяка една от страните може да иска прекратяването му, като отправи писмено 60 (шестдесет) дневно предизвестие."
 
 
Ето какво казват експертите:
"От така изложената фактическа обстановка става ясно, че трудовият договор е сключен във връзка с чл.70, ал.1 КТ , като е уточнено, че изпитателният срок е сключен в полза на работодателя. В този случай единствено работодателят има право до изтичане на срока на изпитване да прекрати..."
 
Пълния отговор можете да прочетете в джобният Практически наръчник за ТРЗ служителя.
 

Абонамент за newsletter

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Коментари

0 Коментари

Внимание: За да публикувате коментар, моля, отговорете правилно на въпроса!

Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679