Имейл RSS Facebook
x Влез в clubtrznormativi.bg

Влезте с помощта на социалната мрежа Login Facebook
Възстановяване на парола
ОбезщетенияОсигуровкиТрудови правоотношенияУсловия на трудЧовешки ресурси
Право на платен отпуск при ненавършени 8 месеца трудов стаж

Право на платен отпуск при ненавършени 8 месеца трудов стаж

26 Септ. 2017 ClubTrzNormativi.bg
Има ли право служител без навършени 8 месеца трудов стаж да ползва платен годишен отпуск? Правото на платен годишен отпуск възниква с едновременно с възникване на трудовото правоотношение. Размерът на основния и удължения платен годишен отпуск и на допълнителните...
Абонирайте се БЕЗПЛАТНО за Newsletter clubtrznormativi.bg

за да получавате най-новата информация и анализи по темите, които Ви интересуват!

Нов отговор на всеки 9 минути! Не се колебайте, питайте!

Последната дейност в клуба

Осигуровки на хора с вдовишка пенсия.
Hubenova Severina попита:

Осигуровки на хора с вдовишка пенсия.

Има ли закон, според който човек в предпенсионна възраст, който получава вече вдовишка пенсия, е защитен от... [прочетете повече]
Публикувана на 11 Септ. 2017 в: Трудови правоотношения 1 отговор
clubtrznormativi.bg
PortalTRZnormativi.bg
Колежка се пенсионира по възраст и прослужено време на 27.09.2017 г. Последните 2,5 години работи на 4 часа. ... [прочетете повече]
Публикувана на 15 Септ. 2017 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Полагане на труд по чл. 114 от КТ
Milena Simeonova попита:

Полагане на труд по чл. 114 от КТ

Служител работи по основен трудов договор, на сумирано изчисляване на работното време. Полага дневни и нощни... [прочетете повече]
Публикувана на 29 Авг. 2017 в: Човешки ресурси 1 отговор
Освобождаване по чл.71 от КТ
Пламена Стефанова попита:

Освобождаване по чл.71 от КТ

Здравейте, имаме нужда от консултация по следния казус: Имаме сключен трудов договор, считано от 23.01.2017 г. със... [прочетете повече]
Публикувана на 21 Авг. 2017 в: Трудови правоотношения 1 отговор
Право на ползване на платен отпуск
Иванова Силвия попита:

Право на ползване на платен отпуск

Имам следния въпрос относно ползването на платен годишен отпуск. Наясно съм, че изискването даден служител... [прочетете повече]
Публикувана на 21 Авг. 2017 в: Трудови правоотношения 1 отговор
clubtrznormativi.bg
PortalTRZnormativi.bg
Трябва ли да се удържат осигуровки и данък и да се начисляват в програмата за заплати ваучерите за храна от ... [прочетете повече]
Публикувана на 28 Авг. 2017 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Прехвърляне на майчинство
Aneliya Andreeva попита:

Прехвърляне на майчинство

Искам да прехвърля майчинството си на моята майка, която от понеделник ще е безработна поради фалит на... [прочетете повече]
Публикувана на 10 Май. 2017 в: Майчинство Обезщетения 1 отговор
Осигуряване на собственик на ЕООД
Лени Константинова попита:

Осигуряване на собственик на ЕООД

Пенсионер по болест е собственик на ЕООД. Може ли да не се осигурява за инвалидност, старост и др., а само за... [прочетете повече]
Публикувана на 09 Май. 2017 в: Осигуровки 1 отговор
Назначаване на служител на втори трудов договор на 8 часа за определен срок и със срок на изпитване 6 месеца
Пламена Стефанова попита:

Назначаване на служител на втори трудов договор на 8 часа за определен срок и със срок на изпитване 6 месеца

Предстои ни да назначим служител, който работи по основно трудово правоотношение на 8 часа и е в неплатен... [прочетете повече]
Публикувана на 09 Май. 2017 в: Назначаване Обезщетения 1 отговор
clubtrznormativi.bg
PortalTRZnormativi.bg
Предстои фирма да сключи граждански договор с лице гражданин на Република Хърватия за извършване на услуга ... [прочетете повече]
Публикувана на 07 Септ. 2017 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Отсъствие на работник, задържан от органите на МВР
Катя Терзиева попита:

Отсъствие на работник, задържан от органите на МВР

Наш работник е задържан за 24 часа в РПУ Благоевград - от 13 часа на 26.04.2017г. до 13 часа на 27.04.2017г. В 13.30 часа на... [прочетете повече]
Публикувана на 02 Май. 2017 в: Отпуск Обезщетения 1 отговор
Може ли собственик на ЕООД да плаща само здравно осигуряване?
Angel Momchilov попита:

Може ли собственик на ЕООД да плаща само здравно осигуряване?

Интересува ме може ли собственик на ЕООД, който плаща данъците върху печалбата на фирмата, но който не иска... [прочетете повече]
Публикувана на 25 Апр. 2017 в: Осигуровки 3 отговори
Трудова книжка - съхранение при работодател
Десислава Христова попита:

Трудова книжка - съхранение при работодател

Не съм сигурна дали не съм прочела някой стар, необновен закон, затова търся Вашата помощ. Може ли трудовата... [прочетете повече]
Публикувана на 20 Апр. 2017 в: Трудови правоотношения 1 отговор
clubtrznormativi.bg
PortalTRZnormativi.bg
Колежка се пенсионира по възраст и прослужено време на 27.09.2017 г. Последните 2,5 години работи на 4 часа. ... [прочетете повече]
Публикувана на 15 Септ. 2017 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Допълнително съвместителство
Милена Симеонова попита:

Допълнително съвместителство

В предприятие със заплащането на няколко човека се явява противоречие - те имат основни договори на дадена... [прочетете повече]
Публикувана на 06 Апр. 2017 в: Трудови правоотношения 1 отговор
Бонуси по време на дълъг болничен поради бременност
Радина Димитрова попита:

Бонуси по време на дълъг болничен поради бременност

В момента съм в дълъг болничен (2ри месец) по време на бременност. Този месец предстои даване на бонуси за... [прочетете повече]
Публикувана на 04 Апр. 2017 в: Майчинство Обезщетения 1 отговор
Д1 и Д6 при граждански договор
Елена Иванова попита:

Д1 и Д6 при граждански договор

Имаме сключен граждански договор с лице от 19.12.2016 до 31.03.2017 г. за сумата 200 лв. Плащането ще е на 31.03.2017 г. Д6... [прочетете повече]
Публикувана на 27 Март. 2017 в: Осигуровки 1 отговор
clubtrznormativi.bg
PortalTRZnormativi.bg
Колежка се пенсионира по възраст и прослужено време на 27.09.2017 г. Последните 2,5 години работи на 4 часа. ... [прочетете повече]
Публикувана на 15 Септ. 2017 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Допълнително споразумение за заместване на отсъстващ служител
Пламена Стефанова попита:

Допълнително споразумение за заместване на отсъстващ служител

Наш служител е назначен на трудов договор на основание чл.67, ал.1, т.1 (безсрочен трудов договор) със срок на... [прочетете повече]
Публикувана на 09 Март. 2017 в: Трудови правоотношения 1 отговор
Обезщетение по чл. 222  ал. 1
Evtimia Kostova попита:

Обезщетение по чл. 222 ал. 1

Лице предоставя болничен за 34 дни 1 ден след прекратяване на трудовото правоотношение. Кое обезщетение ще... [прочетете повече]
Публикувана на 05 Март. 2017 в: Обезщетения 1 отговор
Загубена трудова книжка
СВЕТЛАНА ДИМИТРОВА попита:

Загубена трудова книжка

Лице работи във фирма за периода 07.07.2014 - 08.09.2014г по чл 67 ал.1 т.1 КТ За лицето това е първа работа и след... [прочетете повече]
Публикувана на 04 Март. 2017 в: Кодекс на труда Трудова книжка 1 отговор
clubtrznormativi.bg
PortalTRZnormativi.bg
Във фирма майка изпълнителният директор получава възнаграждение на максималния осигурителен доход - 2600 лв. ... [прочетете повече]
Публикувана на 30 Авг. 2017 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Съмнения в коректността на работодателя при напускане
Petq Aleksieva попита:

Съмнения в коректността на работодателя при напускане

На 25.01.2017г. подадох Молба за напускане на основание чл. 325, т. 1 от КТ и включваща следния текст: " В случай, че... [прочетете повече]
Публикувана на 23 Февр. 2017 в: Договори Обезщетения 2 отговори
Осигуряване при двама работодатели на 4 часа по време на майчинство
Hristina Dimitrova попита:

Осигуряване при двама работодатели на 4 часа по време на майчинство

Служителка е в болничен по майчинство и в момента ползва третият си болничен от 135-те дни. Той изтича на 11.02.2017.... [прочетете повече]
Публикувана на 13 Февр. 2017 в: Болнични Обезщетения 1 отговор
Отпуска за подготовка на дипломна работа
Нели Иванова попита:

Отпуска за подготовка на дипломна работа

Предстои ми защита на дипломна работа. Според КТ имам право на 30-дневен еднократен платен отпуск. Въпросът ми... [прочетете повече]
Публикувана на 28 Ян. 2017 в: Отпуск Обезщетения 1 отговор
clubtrznormativi.bg
PortalTRZnormativi.bg
Служител представи решение на ТЕЛК с 90% инвалидност. Може да заема настоящата длъжност. Какви документи да ... [прочетете повече]
Публикувана на 08 Септ. 2017 в: Промоцирам експерт 1 отговор
Обещетение при битова злополука
Пламена Евтимова попита:

Обещетение при битова злополука

Искам да попитам има ли обещетение при битова злополука? [прочетете повече]
Публикувана на 24 Ян. 2017 в: Обезщетения 1 отговор

Право на платен отпуск при ненавършени 8 месеца трудов стаж

Има ли право служител без навършени 8 месеца трудов стаж да ползва платен годишен отпуск? Правото на платен годишен отпуск възниква с едновременно с възникване на...

Без инвалидна пенсия за можещите да работят

Ако експертиза на лице с увреждане показва, че то може да работи поне 6 часа на ден, то да няма право на инвалидна пенсия.  Предложението идва от национално...

УП-1 - образец

Отпускането на пенсия се прави чрез попълване и подаване в териториалното поделение на Националния осигурителен институт на удостоверение – образец –...

Добри ръководители и в лошите за фирмата времена

Такива трябва да сте Вие, ако искате успешно да ръководите своя екип. Какъвто и да проблемът на фирмата, ето Ви 3 съвета как да ръководите персонала през времената...

По-ниска безработица и през август

Безработицата продължава да намалява и през месец август, като достига 6,65 %. Това е с 0,08 спад спрямо юли, сочат данни на Агенция по заетостта.   На годишна...

ТЕЛК - процедури и етапи

Ако страдате от тежко заболяване и не можете да изпълнявате трудовите си задължение както преди и на този етап няма никаква алтернатива здравето Ви да се...